Ukryj

Gmina Parzęczew

  • PDF

"Młodzież zapobiega pożarom"

W piątek, 18 marca zakończyły się trwające dwa dni eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Ma on na celu popularyzację wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, udzielania pierwszej pomocy oraz wiedzy na temat techniki pożarniczej. Dzieci musiały wykazać się także wiedzą z zakresu historii i tradycji ruchu strażackiego.
Eliminacje gminne, jak co roku zostały zorganizowane przez druhów z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej  Państwowej Straży Pożarnej w Ozorkowie. W dwudniowej rywalizacji wzięli  udział reprezentanci z gminy Parzęczew, gminy Ozorków i miasta Ozorkowa. Turniej podzielony był na dwie kategorie wiekowe: szkoły podstawowe oraz gimnazja/szkoły ponadgimnazjalne. Uczestnicy mieli za zadanie roziązać test składający się z 30 pytań.

Nad prawidłowością przebiegu eliminacji czuwało jury pod przewodnictwem st.kpt. Jarosława Jaczyńskiego. Naszą gminę reprezentowali uczniowie szkół podstawowych z Parzeczewa i Chociszewa -  Adrian Bakiri, Wiktoria Steglińska, Robert Ściśliński, Oliwia Cybulska, Jakub Wojtczak i Maja Andrzejczak oraz Gimnazjum w Parzęczewie – Weronika Czwońda, Barbara Chylińska, Tomasz Zamolski oraz Dominik Sęk. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Parzęczew Ryszarda Nowakowskiego.  Zwycięzcy każdej z kategorii wiekowych pojadą na eliminacje powiatowe, które odbędą się 30 marca w Starostwie Powiatowym w Zgierzu. Naszą gminę reprezentować będą Adrian Bakiri i Weronika Czwońda. Trzymamy kciuki!

 

Urząd Gminy w Parzęczewie, ul Południowa 1, 95-045 Parzęczew
tel. 42 718-60-95, 42 718-60-57, fax 42 718-60-66, sekretariat@parzeczew.pl