Ukryj

Gmina Parzęczew

  • PDF

Konkurs wiedzy o historii Gminy i Parafii Parzęczew

DSC_0956

W dniu dzisiejszym na hali sportowej w Parzęczewie odbył si ę konkurs wiedzy dotyczący historii Gminy Parzęczew oraz Parafii pw. WNMP i św. Anny w Parzęczewie.
Konkurs skierowany był do uczniów klas VII szkoły podstawowej oraz do gimnazjalistów. Jego  formuła opierała się na zasadach popularnego telewizyjnego teleturnieju „Jeden z dziesięciu”. W puli znajdowało się 100 pytań, przygotowanych przez Proboszcza parzęczewskiej parafii. Odpowiadając na nie uczniowie musieli wykazać się rozległą wiedzą o historii parzęczewskiej parafii oraz samego Parzęczewa. W jury zasiedli: Ksiądz Proboszcz  Jerzy Serwik, Wójt Gminy Parzęczew Ryszard Nowakowski oraz dyrekcja Szkoły Podstawowej w Parzęczewie – panie Agnieszka Graczyk i Małgorzata Gosińska.
W ścisłym finale znalazły się trzy uczennice. Pierwsze miejsce zajęła Paulina Cybulska, drugie Katarzyna Sokolnicka , a trzecie Dobrosława Pawlak. Nagrody pieniężne za trzy pierwsze miejsca ufundował Wójt Gminy Parzęczew, natomiast dla 12 wyróżnionych uczniów nagrody wręczył i ufundował ksiądz proboszcz.

Galeria zdjęć

Urząd Gminy w Parzęczewie, ul Południowa 1, 95-045 Parzęczew
tel. 42 718-60-95, 42 718-60-57, fax 42 718-60-66, sekretariat@parzeczew.pl