Ukryj

Gmina Parzęczew

  • PDF

Dzień Edukacji Narodowej

DSC_0115

14 października to Święto Edukacji Narodowej, obchodzone co roku przez nauczycieli, pedagogów, wychowawców i uczniów. Ustanowiony został w 1972 roku i od tamtej pory jest powszechnie obchodzony we wszystkich instytucjach związanych z oświatą – zwłaszcza w szkołach. W dowód wdzięczności za trud włożony w nauczanie pedagodzy obdarowywani są kwiatami i drobnymi upominkami. To również okazja do wyróżnienia najbardziej zasłużonych pracowników. Wójt Gminy Parzęczew Ryszard Nowakowski doceniając pracę Dyrektorów gminnych szkół wręczył im w dniu dzisiejszym nagrody. Zarówno Pani Agnieszka Graczyk jak i Pan Krzysztof Pyciarz są bardzo dobrymi gospodarzami swoich szkół. Oboje dbają o to aby były  one wyposażone w nowoczesny sprzęt i pomoce naukowe, a systematyczne remonty sprawiają ,iż zarówno nauczycielom jak i dzieciom nauka upływa w przyjemnej atmosferze. W Szkole Podstawowej w Chociszewie wszystkie klasy wyposażone są w tablice interaktywne, a Zespół Szkół w Parzęczewie od tego roku posiada rozprowadzoną światłowodem sieć internetową, co umożliwia korzystanie z szybkiego i stabilnego internetu oraz pozwoliło na wprowadzenie dziennika elektronicznego.
Tradycją stało się, że w tym dniu w gminnych szkołach w poczet uczniów przyjmowani są pierwszoklasiści. Uczniowie w obecności nauczycieli, rodziców i starszych kolegów ślubowali być dobrymi uczniami i kolegami oraz godnie reprezentować dobre imię szkoły. Po części artystycznej przygotowanej z tej okazji Dyrektorzy uroczyście przyjęli ich w poczet szkolnej społeczności.
W trakcie uroczystości Wójt  złożył życzenia nauczycielom, a Dyrektorzy wręczyli wyróżnienia tym, którzy szczególnie angażują się w wychowanie młodego pokolenia. Dyrektor Agnieszka Graczyk nagrodziła Panią Halinę Bogucką, Małgorzatę Śnieg, Izabelę Kudelską oraz Małgorzatę Antosik natomiast Dyrektor Szkoły Podstawowej w Chociszewie postanowił wyróżnić Panie: Ewę Jędrachowicz oraz Annę Matusiak.

Urząd Gminy w Parzęczewie, ul Południowa 1, 95-045 Parzęczew
tel. 42 718-60-95, 42 718-60-57, fax 42 718-60-66, sekretariat@parzeczew.pl