Ukryj

Gmina Parzęczew

  • PDF

Dzień Edukacji Narodowej

DSC_0761

14 października obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej. Tradycyjnie już Dzień Nauczyciela stał się okazją do serdecznych życzeń kierowanych pod adresem nauczycieli oraz wszystkich osób związanych z edukacją. Z tej okazji w obydwu gminnych szkołach odbyły się okolicznościowe apele. Dzieci, które od września rozpoczęły swoją edukację zostały podczas nich uroczyście przyjęte do grona uczniów. Pierwszoklasiści z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Bez zbędnej tremy zaprezentowali to, czego nauczyli się przez pierwszy miesiąc nauki.
Dyrektorzy skierowali swoje  życzenia i podziękowania do wszystkich nauczycieli i pracowników obsługi szkół. Dla wyróżniających się w swojej pracy nauczycieli przyznali nagrody. W Szkole Podstawowej w Parzęczewie otrzymali je: Wicedyrektor Małgorzata Gosińska, Sylwia Gabryelczyk, Wiesława Nowak, Renata Baran, Monika Witczak – Baranowska, Agata Dudek, Katarzyna i Paweł Kurowscy oraz Sylwia Kuzaniak. W Szkole Podstawowej w Chociszewie wyróżnione zostały Panie Beata Kacperek oraz Anna Jankiewicz.
Wiele ciepłych słów pod adresem nauczycieli i pracowników szkoły padło również z ust Wójta Gminy Parzęczew Ryszarda Nowakowskiego. Podziękował dyrektorom za znakomite zarządzanie placówkami a nauczycielom za zaangażowanie i wytrwałość w nauczaniu młodego pokolenia. Dla najbardziej wyróżniających się nauczycieli Wójt przyznał nagrody. Otrzymali je: Agnieszka Graczyk, Krzysztof Pyciarz, Katarzyna Zatorska- Pacel, Ewa Jędrachowicz, Barbara Witczak oraz Marek Gapsa. Wręczając nagrody podkreślił, jak wiele energii i czasu należy poświęcić, aby kierować rozwojem uczniów w taki sposób, by potrafili odnaleźć swoją drogę w życiu i nadążali za zmieniającym się światem.

Urząd Gminy w Parzęczewie, ul Południowa 1, 95-045 Parzęczew
tel. 42 718-60-95, 42 718-60-57, fax 42 718-60-66, sekretariat@parzeczew.pl