Ukryj

Gmina Parzęczew

  • PDF

Zostaw swój podatek w naszej Gminie

  • piątek, 20 kwietnia 2012 13:48
  • Poprawiony czwartek, 26 kwietnia 2012 13:43
  • Wpisany przez Marta Gmerek

Mieszkańcu!

Jeśli mieszkasz w naszej gminie, ale nie jesteś tu na stałe zameldowany i nie rozliczyłeś się jeszcze z fiskusem, proszę przeczytaj poniższe informacje.

Liczba mieszkańców zameldowanych na stałe na koniec marca 2012r  wynosiła w naszej Gminie 5 194. Szacuje się, że wciąż mieszka tu wielu niezameldowanych mieszkańców, a podatki, które płacą zasilają budżety innych samorządów. Gdyby te osoby zameldowały się w naszej gminie lub złożyły swój PIT zgodnie z faktycznym miejscem zamieszkania, budżet Gminy Parzęczew mógłby wzrosnąć. 

Płacąc podatek dochodowy zgodnie z miejscem zamieszkania, zwiększamy możliwości inwestycyjne gminy!

Około 40 procent podatku „PIT”, który płacisz wraca do gminy zamieszkania na stałe. Zasila jej budżet i pozwala gminie na podejmowanie działań dla dobra wspólnoty i poprawy warunków życia.

Jak to zrobić bez meldunku? -  Jest to możliwe po aktualizacji adresu zamieszkania we właściwym Urzędzie Skarbowym (formularz aktualizacyjny ZAP-3). Wypełnienie formularza jest proste i nic nie kosztuje. Zgłoszenie aktualizacyjne to tylko jeden dokument. Jego złożenie nie podlega opłacie skarbowej. Co ważne możesz go wysłać razem z rocznym zeznaniem podatkowym „PIT”.

Jeśli nie jesteś jeszcze zameldowany, a budżet gminny leży Ci na sercu, wykonaj 3 proste kroki a część podatku dochodowego trafi do budżetu naszej gminy. 

Oto instrukcja:

  1. wskaż w zeznaniu rocznym, jako miejsce zamieszkania: Gminę Parzęczew, a jako właściwy urząd skarbowy – Urząd Skarbowy w Zgierzu, następnie …
  2. wypełnij zgłoszenie aktualizacyjne w części dotyczącej miejsca zamieszkania i dołącz je do zeznania, a na koniec … 
  3. prześlij lub dostarcz osobiście zeznanie roczne wraz ze zgłoszeniem aktualizacyjnym do Urzędu Skarbowego w Zgierzu, ul. Ks. Popiełuszki 8, 95-100 Zgierz, do 30 kwietnia br.

Formularz zgłoszenia aktualizacyjnego dostępne są w każdym urzędzie skarbowym. Możesz go pobrać również tutaj:

ZAP-3

 

Gmina jest naszą wspólną wartością. To od nas wszystkich zależy jak się będzie rozwijać.

Urząd Gminy w Parzęczewie, ul Południowa 1, 95-045 Parzęczew
tel. 42 718-60-95, 42 718-60-57, fax 42 718-60-66, sekretariat@parzeczew.pl