Ukryj

Gmina Parzęczew

  • PDF

W świecie baśni, bajek i wierszy- spotkanie z poetą Stanisławem Kałuckim

  • czwartek, 02 listopada 2017 15:46
  • Poprawiony czwartek, 02 listopada 2017 16:01
  • Wpisany przez Marta Gmerek

DSC_1413

W dniu dzisiejszym w Szkole Podstawowej im. Juliana Tuwima w Parzęczewie odbyło się spotkanie autorskie z Panem Stanisławem Kałuckim, byłym mieszkańcem gminy Parzęczew, poetą, pisarzem, autorem wielu książek zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Wśród tych ostatnich możemy znaleźć m.in. takie tytuły jak „Grześ ze wsi Chrząstów Wielki”, "Baśnie i opowiastki z krainy zwanej Kurpsiami", "Baśnie dziadka Staszka", „Dziadek Staś opowiada", "Legendy, baśnie i opowiastki", "Kurpiowskie bajania", „Baśnie na dobranockę”. Spotkanie odbyło się  inicjatywy Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Parzęczewie – Małgorzaty Śmiałek. Wzięły w nim udział dzieci z najmłodszych klas szkoły podstawowej, ale również koledzy i koleżanki Pana Stanisława z czasów szkolnych. Wizyta ta sprawiła dzieciom ogromną frajdę. Z zaciekawieniem słuchały swojego gościa, gdy ten recytował i bardzo ciekawie opowiadał wprowadzając dzieci w świat baśni, wierszy i bajek. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali opowiastek zaprezentowanych w gwarze kurpiowskiej oraz utworów autorstwa Doroty Gellner czy Marcina Brykczyńskiego.
Na zakończenie spotkania Pan Stanisław w bardzo interesujący sposób opowiadał wszystkim uczestnikom spotkania o swojej podróży do Brazylii, gdzie zwiedzał puszczę amazońską.
Spotkanie przebiegało w ciepłej i przyjemnej atmosferze. Dzieci nagrodziły poetę gromkimi brawami, natomiast Wójt Gminy wraz z Dyrekcją Szkoły i Biblioteki podziękowali Panu Stanisławowi za miłe spotkanie wręczając kwiaty i drobne upominki.

Urząd Gminy w Parzęczewie, ul Południowa 1, 95-045 Parzęczew
tel. 42 718-60-95, 42 718-60-57, fax 42 718-60-66, sekretariat@parzeczew.pl