• PDF
 • Drukuj

II Parzęczewski Festyn Rodzinny

Parzczewski_Festyn_Rodzinny

 • PDF
 • Drukuj

Zawody sportowo - pożarnicze

19702947_1551944198190359_6216568221318731635_o

Ochotnicze Straże Pożarne z terenu Gminy Parzęczew i Ozorków spotkały się w ubiegłą niedzielę, 2 lipca, podczas gminnych zawodów sportowo-pożarniczych. W zawodach wzięło udział pięć drużyn z terenu Gminy Parzęczew - 3 męskie: z Parzęczewa, Chociszewa i Opola oraz dwie drużyny żeńskie – z Opola i Chociszewa.
Druhowie i druhny mieli do pokonania bieg sztafetowy 7 x 50 m z przeszkodami i ćwiczenia bojowe. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała komisja sędziowska pod kierownictwem sędziego głównego mł. bryg. Jarosława Jaczyńskiego – dowódcy Jednostki Ratowniczo Gaśniczej z Ozorkowa.
W klasyfikacji generalnej reprezentantów Gminy Parzęczew wśród drużyn męskich zwyciężyła drużyna OSP w Opolu z wynikiem 96,6 pkt . Drugie miejsce zajęli druhowie z Parzęczewa z wynikiem 122 pkt, a trzecie druhowie  z Chociszewa  z wynikiem  135,7 pkt. Wśród kobiet bezkonkurencyjne okazały się druhny z Opola, które osiągnęły wynik 113,5 pkt. Drugie miejsce zajęła żeńska drużyna z Chociszewa z wynikiem 163,30 punktów. Wszystkie drużyny otrzymały od Wójta Gminy Parzęczew puchary oraz nagrody.

Więcej: Zawody sportowo - pożarnicze

 • PDF
 • Drukuj

Absolutorium dla Wójta Gminy Parzęczew

W dniu 29.06.2017 r. Rada Gminy w Parzęczewie udzieliła Wójtowi Ryszardowi Nowakowskiemu absolutorium za wykonanie budżetu za rok 2016.

2017DSC_0590

Więcej: Absolutorium dla Wójta Gminy Parzęczew

 • PDF
 • Drukuj

Związek Międzygminny „Bzura” podpisał umowę na budowę Zakładu Zagospodarowania Odpadów Komunalnych w miejscowości Piaski Bankowe

DSCqqww_0017

Związek Międzygminny „Bzura”, do którego Gmina Parzęczew należy od 2009 roku, wielkimi krokami zbliża się do realizacji dużego przedsięwzięcia, którego celem jest budowa Regionalnego Zakładu Zagospodarowania Odpadów Komunalnych w miejscowości Piaski Bankowe gmina Bielawy w powiecie łowickim. 28 czerwca br. Zarząd Związku w osobie Pana Ryszarda Nowakowskiego - Przewodniczącego Zarządu oraz Pana Jacka Lipińskiego – Zastępcy Przewodniczącego Zarządu, podpisał umowę na realizacje drugiego etapu budowy Zakładu. Wykonawcą inwestycji będzie firma STRABAG, a bezpośredni nadzór nad budową obiektu będzie sprawował Jacek Kowalski – Dyrektor Zarządzający i Kudir Nadashi – Dyrektor Budownictwa Energetycznego i Ochrony Środowiska.

Więcej: Związek Międzygminny „Bzura” podpisał umowę na budowę Zakładu Zagospodarowania Odpadów Komunalnych w miejscowości Piaski Bankowe

 • PDF
 • Drukuj

Wakacji nadszedł czas...

DSC_0275

23 czerwca br. był ostatnim dniem roku szkolnego 2016/2017. W szkołach podstawowych i gimnazjum znadujących się na terenie gminy Parzęczew, odbyły się uroczyste akademie kończące rok szkolny. Podczas uroczystości wychowawcy rozdawali świadectwa, a uczniowie, którzy wykazali się szczególnymi osiągnięciami w nauce odebrali stypendia naukowe przyznane przez Wójta. Wśród uczniów gimnazjum, którzy otrzymali te wyróżnienia znaleźli się: uczniowie klas III - Aleksandra Grzeszkiewicz, Zuzanna Pęgowska, Klaudia Kamińska, Maksymilian Bartczak i Filip Tomicki oraz uczeń klasy II - Krzysztof Szostek. Stypendium otrzymało również troje uczniów ze Szkoły Podstawowej w Parzęczewie: Konstancja Kisser, Katarzyna Zientalska, Mateusz Czwońda. Wójt oraz przedstawiciele gminnego samorządu dziękowali nauczycielom za ich pracę i wychowanie młodego pokolenia, a uczniom gratulowali osiągniętych wyników.

Więcej: Wakacji nadszedł czas...

 • PDF
 • Drukuj

Nabór kandydatów do projektu "Nowy Start na Rynku Pracy"

Polskie Towarzystwo Ekonomiczne  Oddział w Łodzi prowadzi rekrutację kandydatów do projektu „NOWY START NA RYNKU PRACY” realizowanego w ramach RPO WŁ 2014-2020, Oś priorytetowa: VIII: Zatrudnienie, Poddziałanie VIII.2.1: Wsparcie aktywności zawodowej osób powyżej 29. roku życia.

Nabór kandydatów do projektu Nowy Start na Rynku Pracy

Więcej: Nabór kandydatów do projektu "Nowy Start na Rynku Pracy"

 • PDF
 • Drukuj

Koniec roku szkolnego w Punktach Przedszkolnych "Plastuś"

DSC_0038Wczoraj i dziś dzieci z Punktów Przedszkolnych „Plastuś” w Parzęczewie i Chociszewie uroczyście żegnały rok szkolny.
W środę uroczystość odbyła się w Parzęczewie. Pięciu chłopców z najstarszej grupy zakończyło swoją edukację w przedszkolu i od września zasiądą w szkolnych ławkach. Część artystyczna rozpoczęła się pięknie zatańczonym przez dzieci polonezem. Były również wesołe piosenki, wiersze, a na koniec inscenizacja bajki  „O królewnie zaklętej  w żabę”. Dzieci doskonale wcieliły się w swoje role, co potwierdziły gromkie brawa, które otrzymały od wszystkich zebranych gości.
Z kolei w czwartek  swój uroczysty dzień miały przedszkolaki z Chociszewa. Tutaj dzieci wystawiły baję pt.  „Kozucha Kłamczucha”. Piękna dekoracja i stroje dzieci cieszyły oczy, a doskonała gra aktorska robiła na wszystkich ogromne wrażenie.  Podczas drugiej części dzieci kończące swoją przedszkolną edukację śpiewały piosenki i recytowały wiersze żegnając się ze swoim przedszkolem i ukochanymi paniami.
W obu uroczystościach wzięli udział rodzice, nauczyciele oraz przedstawiciele samorządu Gminy Parzęczew z Wójtem Ryszardem Nowakowskim na czele.  Wójt na ręce Dyrektor Punktu Przedszkolnego złożył kwiaty i podziękował za kolejny rok współpracy.

Więcej: Koniec roku szkolnego w Punktach Przedszkolnych "Plastuś"

 • PDF
 • Drukuj

Najfajniesza podstawówka w powiecie zgierskim

DSC_0186

Szkoła Podstawowa w Chociszewie zajęła I miejsce w plebiscycie na najfajniejszą szkołę podstawową w powiecie zgierskim. „Otwarty umysł i serce  - spełnienie naszej drogi” – to motto szkoły, której dyrektorem jest Krzysztof Pyciarz. Palcówka może pochwalić się wieloma osiągnięciami – zarówno intelektualnymi jak i sportowymi.  W ubiegłym roku uczniowie tej szkoły (ex aequo z uczniami SP w Parzęczewie) najlepiej w województwie łódzkim napisali test szóstoklasisty. Karda składa się z czternastu nauczycieli, a klasy liczą po kilkanaście osób.

 

Więcej: Najfajniesza podstawówka w powiecie zgierskim

Strona 9 z 103

Joomla SEO powered by JoomSEF