• PDF
 • Drukuj

73. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

73. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Na podstawie Zarządzenia Nr 162/2017 Szefa Obrony Cywilnej Województwa Łódzkiego – Wojewody Łódzkiego z dnia 14 lipca 2017 r. w sprawie przeprowadzenia na terenie województwa łódzkiego treningu systemu wykrywania i alarmowania oraz upamiętniając 73. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, informuje, iż w dniu 1 sierpnia 2017 roku o godzinie 17.00 w ciągu minuty w trybie sygnału ciągłego zostaną uruchomione syreny alarmowe na terenie Gminy Parzęczew.

Szef Obrony Cywilnej Gminy Parzęczew - Wójt Gminy Parzęczew

 • PDF
 • Drukuj

Gmina otrzymała dofinansowanie do termomodernizacji budynków użuteczności publicznej

DSC_0184

Zarząd Województwa Łódzkiego przyznał Gminie Parzęczew dofinansowanie na realizację projektu pn. Poprawa efektywności energetycznej na terenie Gminy Parzęczew”. W ramach projektu przewidziano poprawę efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej oraz budynków komunalnych. Zmniejszenie zapotrzebowania na energię w budynkach będących w zasobach gminy będzie skutkowało poprawą jakości powietrza, a co za tym idzie podniesieniem standardu życia mieszkańców gminy Parzęczew.
Termomodernizacji poddane zostaną budynki:
• Szkoły Podstawowej w Chociszewie,
• Urzędu Gminy w Parzęczewie,
• Szkoły Podstawowej im. J. Tuwima w Parzęczewie,
• OSP w Parzęczewie,
• OSP w Orłej
• komunalne w Parzęczewie i Leźnicy Wielkiej.
Z efektów realizacji projektu skorzystają wszystkie osoby korzystające z w/w budynków - pracownicy, interesanci, druhowie i uczniowie, ale również najemcy lokali mieszkalnych. Całkowita wartość projektu wynosi 5 177 519,66 natomiast wartość przyznanego dofinansowania to 3 295 163,25 PLN.

 • PDF
 • Drukuj

Inauguracja Wakacyjnego Forum Filmowego w FIT

20023800_1416937338396914_7156921527459346157_o

W ubiegły piątek w Forum Inicjatyw Twórczych w Parzęczewie miała miejsce inauguracja Wakacyjnego Forum Filmowego - letniej propozycji kulturalnej dla mieszkańców Gminy Parzęczew. Podczas pierwszego spotkania odbył się  świetny koncert akordeonowy Macieja Ćwiklińskiego – wybitnego  i wyjątkowego artysty muzyka oraz ciekawe i zabawne wystąpienie dr Agnieszki Barczyk-Sitkowskiej z Uniwersytetu Łódzkiego o "gigancie, który pokonał Titanica".  Na zakończenie odbyła się projekcja filmu "Mamma Mia!"- ekranizacji musicalu pod tym samym tytułem, którego fabuła opiera się na piosenkach szwedzkiego zespołu ABBA.

Kolejne spotkanie już niebawem – szczegóły na stronie Forum Inicjatyw Twórczych oraz na Facebooku.

Więcej: Inauguracja Wakacyjnego Forum Filmowego w FIT

 • PDF
 • Drukuj

Zaproszenie Baza potencjalnych Wnioskodawców EFS – ZIT Łódzkiego Obszaru Metropolitalnego

Stowarzyszenie łódzki Obszar Metropolitalny zaprasza podmioty zainteresowane aplikowaniem o środki z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Poddziałań Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 dedykowanych ZIT, do zgłaszania się do Bazy potencjalnych Wnioskodawców EFS – ZIT Łódzkiego Obszaru Metropolitalnego.

Zgłoszenie podmiotu do omawianej bazy umożliwi Państwu otrzymywanie najświeższych informacji dotyczących konkursów w ramach Poddziałań Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 dedykowanych ZIT.

Zgłoszenia na formularzu zgłoszeniowym należy przesłać na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Szczegółowe informacje

Formularz zgłoszeniowy

 • PDF
 • Drukuj

Wakacyjne Forum Filmowe w FIT

forum_filmowe

 • PDF
 • Drukuj

Rodzinnie w Parzęczewie

II_Festyn_Rodzinny_15

W sobotę 8 lipca odbył się II Parzęczewski Festyn Rodzinny z atrakcjami dla całej rodziny. Głównym punktem programu był występ zespołów z Gruzji, Rumunii i Serbii w ramach Międzynarodowych Warsztatów Folklorystycznych - imprezy organizowanej przez Widzewskie Domy Kultury w Łodzi. Zespoły biorące udział w Warsztatach prezentują swój program artystyczny na licznych koncertach w Łodzi i w innych miastach regionu. Jest to wyjątkowa okazja do zapoznania się z tradycją, obrzędowością i folklorem naszych bliższych i dalszych sąsiadów. Tętniące energią, barwne widowiska i atmosfera fiesty przykuwają uwagę publiczności. Publiczność mogła również obejrzeć występy kapel ludowych z Parzęczewa i Śniatowej, koncert zespołu Danielo oraz Jolly Roger, a także występy zespołów młodzieżowych działających przy Forum Inicjatyw Twórczych. Atrakcji nie brakowało, były animacje dla dzieci, konkursy dla publiczności oraz zabawa taneczna. Organizatorami imprezy było Stowarzyszenie Kreatywny Parzęczew, Forum Inicjatyw Twórczych, Gmina Parzęczew oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Parzęczewie. Zabawa trwała do późnych godzin wieczornych.

 

Więcej: Rodzinnie w Parzęczewie

 • PDF
 • Drukuj

Wywiad z Irkiem Wojtczakiem - muzykiem pochodzącym z Parzęczewa

 

Irek Wojtczak - saksofonista, improwizator, aranżer, korepetytor na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Gdańsku, zamieszkały w Sopocie. Znakomicie wpisał się w trójmiejską scenę muzyczną udzielając się w wielu zespołach jako lider, sideman czy gość specjalny.

Wziął udział w specjalnym projekcie Polish Brass Ensemble z towarzyszeniem nowojorskiego trębacza Dave'a Douglasa.

Koncertował z Fonda/Stevens Group, Jim Black, Chris Speed, Herb Robertson, Klaus Kugel, Mitch & Mitch, Pink Freud.

Nagrywał i koncertował m.in. z Tymański Yass Ensemble, Outlook Quartet, Krystyną Stańko, Grażyną Łobaszewską, Conterporary Noise Sextet, Ścianką.

Współtworzył zespoły Groovekojad, Tomek Sowiński Collective Improvisation Group , Wojtek Mazolewski Quintet, Freeyo oraz Możdżer – Tymański – projekt Chopin.

Więcej: Wywiad z Irkiem Wojtczakiem - muzykiem pochodzącym z Parzęczewa

 • PDF
 • Drukuj

Uproszczona oferta realizacji zadania publicznego - Dni Florentynowa

Zgodnie z art. 19 a Ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie publikujemy ofertę złożoną przez Stowarzyszenie Sołectwa Florentynów "PRZYSZŁOŚĆ" na realizację zadania publicznego pt. "Dni Florentynowa".
Zgodnie z ust. 4 w/w artykułu, w terminie 7 dni od dnia zamieszczenia, można zgłaszać uwagi dotyczące oferty na formularzu uwag.

 

Strona 8 z 103

Joomla SEO powered by JoomSEF