• PDF
 • Drukuj

"Z małych szkół w wielki świat..."

DSC_0370

Rozpoczęła się realizacja projektu „Z małych Szkół w Wielki Świat – Rozwój kompetencji kluczowych w Szkole Podstawowej w Chociszewie i Gimnazjum w Parzęczewie”. Od września uczniowie korzystają z dodatkowych zajęć jakie prowadzone są w ramach projektu. Są to zarówno zajęcia rozwijające dla dzieci uzdolnionych, jak i dydaktyczno – wyrównawcze dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
Uczniowie uczestniczą w zajęciach rozwijających kompetencje kluczowe z matematyki, języka angielskiego, języka niemieckiego, przedsiębiorczości, rozwijających kompetencje cyfrowe (programowanie i grafika). Przewidziano również cykl zajęć pn. „Kuźnia talentów” zawierający elementy biologii, chemii, fizyki i geografii, w którym uczestniczą gimnazjaliści. Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Chociszewie biorą udział w zajęciach edukacyjnych z zakresu przedmiotów przyrodniczych.
Zajęcia dydaktyczno - wyrównawcze obejmują język polski, matematykę, informatykę oraz język angielski. Przewidziano również zajęcia socjoterapeutyczne oraz spotkania z logopedą i psychologiem dla uczniów o specjalnych potrzebach.
W ramach projektu zostaną zakupione pomoce dydaktyczne, książki, gry edukacyjne i artykuły biurowe. W obu szkołach pracownie komputerowe zostaną wyposażone w nowoczesny sprzęt. Łączna wartość zakupionych pomocy to ponad 400 tysięcy złotych, natomiast całkowita wartość projektu to 783.071,25 zł. Wkład własny Gminy Parzęczew to 54.859,10zł
Projekt realizowany będzie przez dwa lata, do lipca 2019r.

zestwienie_znakw_EFS_Lodzkie_PR

 • PDF
 • Drukuj

Zapraszamy na "Święto marchewki" w Trojanach

plakat-wito-marchewki

 • PDF
 • Drukuj

Rozpoczęła się termomodernizacja szkoły w Chociszewie

DSC_0311

Rozpoczęły się prace przy termomodernizacji Szkoły Podstawowej w Chociszewie. Zakres prac jakie zostaną wykonane w ramach inwestycji obejmuje m. in.: roboty ogólnobudowlane, docieplenie ścian zewnętrznych, docieplenie ścian fundamentowych i piwnicznych, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, docieplenie stropodachu oraz prace wykończeniowe.

zestwaienie_znakw_2

Więcej: Rozpoczęła się termomodernizacja szkoły w Chociszewie

 • PDF
 • Drukuj

78. Rocznica Bitwy w Orłej

DSC_0449

12 września, od złożenia kwiatów pod tablicą przy kościele w Parzęczewie, upamiętniającą śmierć lotników z 32 Eskadry Rozpoznawczej 3 Pułku Lotniczego w Poznaniu, rozpoczęły się  obchody 78. rocznicy Bitwy w Orłej.  Główne uroczystości odbyły się przy pomniku w miejscowości Orła, gdzie 11 września 1939 roku doszło do starć polskich żołnierzy z oddziałami niemieckimi. By uczcić pamięć i oddać hołd poległym żołnierzom odprawiono mszę św., a także odczytano Apel Pamięci Oręża Polskiego. Liczne delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem.
W uroczystości brali udział przedstawiciele samorządów , służb mundurowych, delegacje szkół z terenu gminy Parzęczew i z Ozorkowa, delegacje Ochotniczych Straży Pożarnych, a także członkowie Stowarzyszenia Sekcja Kolarska „Szwadron” im. 2 Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich  z Ozorkowa oraz członkowie klubu jeździeckiego „Mała Stajnia” z Helenowa. Wśród gości nie zabrakło: 98-letniego Maksymiliana Kasprzaka. Jest to żywa legenda Bitwy nad Bzurą. Walczył jako dowódca działonu przeciwpancernego i został ranny podczas walk w okolicach Orłej.  Mimo tak dostojnego wieku jest z nami co rok i dzieli się z nami swoimi wspomnieniami.

Więcej: 78. Rocznica Bitwy w Orłej

 • PDF
 • Drukuj

Wybieramy Sołtysa Ziemi Łódzkiej i Sołectwo Roku 2017

15 września rozpocznie się pierwszy, powiatowy etap głosowania w plebiscycie „Sołtys Ziemi Łódzkiej i Sołectwo Roku 2017". Trwać on będzie do 6 października do godz. 22.00

Trzech kandydatów i trzy sołectwa z każdego łódzkiego powiatu, które zdobędą najwięcej głosów, awansują do drugiego etapu, wojewódzkiego finału, który rozpocznie się 10 października i potrwa do 27 października.

Regulamin i szczegóły akcji dostępne są na stronie: http://www.dzienniklodzki.pl/akcje/a/wybieramy-soltysa-ziemi-lodzkiej-i-solectwo-roku-2017,12441816/.

 • PDF
 • Drukuj

Przekazanie terenu pod inwestycję

DSC_0526

W dniu dzisiejszym Wójt Gminy Parzęczew podpisał umowę z firmą CONRESS Sp. z o.o. Spółka Komandytowa z Sieradza na realizację pierwszego etapu projektu „Poprawa efektywności energetycznej na terenie Gminy Parzęczew”. Umowa obejmuje prace związane z termomodernizacją budynku Szkoły Podstawowej w Chociszewie oraz Urzędu Gminy w Parzęczewie. Na zakres prac składają się: roboty  ogólnobudowlane, docieplenie ścian zewnętrznych, docieplenie ścian fundamentowych i piwnicznych, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, docieplenie stropodachu i prace wykończeniowe.
Wartość umowy to 1.328.455,29 złotych, z czego dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej wynosi 85 % kosztów kwalifikowalnych. Prace rozpoczną się w przyszłym tygodniu natomiast zakończenie planowane jest na drugą połowę grudnia tego roku. Projekt jest realizowany w ramach Osi Priorytetowej IV – Gospodarka niskoemisyjna, Działanie IV.2 – termomodernizacja budynków, Poddziałanie IV.2.1 Termomodernizacja budynków – Zintegrowane Inwestycje Terytorialne Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

zestwaienie_znakw_2

Więcej: Przekazanie terenu pod inwestycję

 • PDF
 • Drukuj

78. Rocznica Bitwy w Orłej

pakat_Ora_2017

 • PDF
 • Drukuj

Dożynki Powiatowo-Gminne w Parzęczewie. Święto plonów i dobrej zabawy.

Doynki_Powiatowo_-_Gminne_2017_25

3 września na boisku szkolnym w Parzęczewie odbyły się Dożynki Powiatowo-Gminne. Impreza przyciągnęła tłumy mieszkańców powiatu zgierskiego i stała się jednocześnie okazją do kultywowania rodzimych, rolniczych tradycji i beztroskiej zabawy dla całej rodziny. Impreza była podzielona na dwie części: obrzędową i artystyczno-rozrywkową. Część obrzędowa rozpoczęła się oczywiście uroczystą mszą świętą, która odbyła się w Kościele  pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Anny w Parzęczewie. Następnie starostowie dożynek poprowadzili korowód dożynkowy na teren imprezy.
Starostą Dożynek został Paweł Graczyk. Ma 47 lat i wspólnie z żoną – Agnieszką prowadzi gospodarstwo rolne o powierzchni 26 ha nastawione na produkcję mieszaną. W skład gospodarstwa wchodzi hodowla bydła mięsnego, krów mlecznych i świń. Żona pełni funkcję dyrektora Zespołu Szkół w Parzęczewie. Mają dwie córki w wieku 17 i 10 lat. Starościną Dożynek była Magdalena Błaszczyk. Ma 34 lata i wraz z mężem prowadzi gospodarstwo rolne o powierzchni 12 ha nastawione na produkcję roślinną. Jest prezesem stowarzyszenia „Tęczowe Siedlisko”. Mąż pracuje w Powiatowej Straży Pożarnej. Mają troje dzieci – syna i dwie córki.
Jako pierwsza wystąpiła na scenie Orkiestra Dęta OSP Żelechlinek, jak zwykle prezentując niezwykle profesjonalny i atrakcyjny program artystyczny, łączący siłę wyrazu orkiestry strażackiej z estradowym zacięciem wokalisty. Ten efektowny akcent poprzedził kolejne elementy tradycji dożynkowej. Następnym z nich było wręczenie chlebów gospodarzom wydarzenia: Staroście Zgierskiemu, Bogdanowi Jarocie i Wójtowi Gminy Parzęczew, Ryszardowi Nowakowskiemu, którzy dokonali uroczystego otwarcia dożynek i zgodnie z tradycją podzielili się chlebem z przybyłymi na uroczystość mieszkańcami.

 

Więcej: Dożynki Powiatowo-Gminne w Parzęczewie. Święto plonów i dobrej zabawy.

Strona 6 z 103

Joomla SEO powered by JoomSEF