• PDF
 • Drukuj

Gimnazjaliści znów na podium

badminton

Parzęczewscy gimnazjaliści zaliczyli bardzo udany debiut podczas Mistrzostw Powiatu Zgierskiego w badmintona. Zawody odbyły się miniony czwartek w hali zgierskiego MOSIR-u. Chłopcy zajęli pierwsze miejsce pokonując zespoły z Aleksandrowa Łódzkiego, Ozorkowa i Zgierza. Dzięki temu awansowali do finału wojewódzkiego, który odbędzie się w Pabianicach. Dziewczęta również znalazły się na podium zajmując trzecie miejsce.

 • PDF
 • Drukuj

Dzień Edukacji Narodowej

DSC_0761

14 października obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej. Tradycyjnie już Dzień Nauczyciela stał się okazją do serdecznych życzeń kierowanych pod adresem nauczycieli oraz wszystkich osób związanych z edukacją. Z tej okazji w obydwu gminnych szkołach odbyły się okolicznościowe apele. Dzieci, które od września rozpoczęły swoją edukację zostały podczas nich uroczyście przyjęte do grona uczniów. Pierwszoklasiści z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Bez zbędnej tremy zaprezentowali to, czego nauczyli się przez pierwszy miesiąc nauki.
Dyrektorzy skierowali swoje  życzenia i podziękowania do wszystkich nauczycieli i pracowników obsługi szkół. Dla wyróżniających się w swojej pracy nauczycieli przyznali nagrody. W Szkole Podstawowej w Parzęczewie otrzymali je: Wicedyrektor Małgorzata Gosińska, Sylwia Gabryelczyk, Wiesława Nowak, Renata Baran, Monika Witczak – Baranowska, Agata Dudek, Katarzyna i Paweł Kurowscy oraz Sylwia Kuzaniak. W Szkole Podstawowej w Chociszewie wyróżnione zostały Panie Beata Kacperek oraz Anna Jankiewicz.
Wiele ciepłych słów pod adresem nauczycieli i pracowników szkoły padło również z ust Wójta Gminy Parzęczew Ryszarda Nowakowskiego. Podziękował dyrektorom za znakomite zarządzanie placówkami a nauczycielom za zaangażowanie i wytrwałość w nauczaniu młodego pokolenia. Dla najbardziej wyróżniających się nauczycieli Wójt przyznał nagrody. Otrzymali je: Agnieszka Graczyk, Krzysztof Pyciarz, Katarzyna Zatorska- Pacel, Ewa Jędrachowicz, Barbara Witczak oraz Marek Gapsa. Wręczając nagrody podkreślił, jak wiele energii i czasu należy poświęcić, aby kierować rozwojem uczniów w taki sposób, by potrafili odnaleźć swoją drogę w życiu i nadążali za zmieniającym się światem.

 • PDF
 • Drukuj

Złote Gody 2017

DSC_0225

7 października 2017  roku dziesięć par małżeńskich z gminy Parzęczew świętowało złote gody, czyli okrągły jubileusz pięćdziesięciolecia pożycia małżeńskiego. Uroczystość odbyła się w Forum Inicjatyw Twórczych w Parzęczewie . Poprowadziła ją zastępca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Małgorzata Posiła.
Honorowymi gośćmi uroczystości byli Państwo: Zofia i Wacław Bugałowie, Lucyna i Władysław Eljasikowie, Danuta Mikołajewska, Janina i Jerzy Oźminkowscy, Janina i Kazimierz Palmowscy, Urszula i Stanisław Rzepeccy, Teresa i Włodzimierz Soczyńscy, Jolanta i Wiesław Wojciechowscy, Alicja i Janisław Wojtczakowie oraz Anna i Władysław Wyderka.

Więcej: Złote Gody 2017

 • PDF
 • Drukuj

Piękna cała wioska nasza

 

_DSC2543

W niedzielę 1 października w Tkaczewskiej Górze odbyło się uroczyste zakończenie projektu pn. „Piękna cała Tkaczewska nasza – wieś tradycji”.
Tkaczewska Góra to piękna wioska położona na krańcach gminy Parzęczew, otoczona lasami, urozmaicona Bzurą. W bardzo szybkim tempie wyludniała się wraz z rozwojem socjalizmu. Pod koniec lat 90-tych liczyła zaledwie 13 zamieszkałych domów. Dziś domów jest ok. 25, kilka w budowie i liczne letniskowe działki.
W nowych domach zamieszkali nowi ludzie, zauroczeni ciszą i pięknem okolicy wybrali to właśnie miejsce na resztę życia. Zaczęliśmy poznawać mieszkańców wsi i siebie nawzajem. Różnorodność zainteresowań, zawodów, wzajemna ciekawość siebie zaowocowała coraz częstszymi spotkaniami w domach, na spacerach, przy ognisku. Spotykamy się regularnie na: zebraniach sołeckich, czerwcowych zabawach, wiejskiej wigilii, święconym, pieczeniu chleba i pleceniu wianków. Uczestniczyliśmy w warsztatach ceramicznych, organizowaliśmy dla dzieci spotkania teatralne. Tych spotkań było coraz więcej, wzrastała nasza aktywność i pojawiła się potrzeba miejsca na wspólne spotkania.
I właśnie pod koniec 2016 roku Gmina zaproponowała nam użytkowanie nowo pozyskanej działki. Stojąc wśród pięknie zielonych chaszczy poczuliśmy się „prawie u siebie”.
Z inicjatywy Sołtys Małgorzaty Synowiec i Rady Sołeckiej powstał projekt pn.„Piękna cała Tkaczewska nasza – wieś tradycji”. W maju został zakwalifikowany do dofinansowania ze środków budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego i Gminy Parzęczew, w lipcu podpisano umowę. Celem projektu było:
- przybliżenie dzieciom i młodzieży nowej formy wykorzystania czasu wolnego
- stworzenie lokalnego miejsca dla działań kulturalnych i integrujących mieszkańców
- stworzenie atmosfery do kultywowania lokalnych tradycji i obyczajów
- zmotywowanie mieszkańców do zaistnienia na polu społeczności lokalnej ze swoimi zdolnościami i umiejętnościami.

Więcej: Piękna cała wioska nasza

 • PDF
 • Drukuj

Brawo Szczypiorniści!

lgr_final_ch046

W sobotę 30.09.2017r. w Konstantynowie Łódzkim odbył się finał wojewódzki piłki ręcznej chłopców, którym zakończono rozgrywki z cyklu „Łódzkie Gra w Ręczną”. Uczestniczyło w nich 80 najlepszych szkół. Szczypiorniści Szkoły Podstawowej w Parzęczewie udowodnili, że są potęgą powiatu zgierskiego. Chłopcy, wielokrotni mistrzowie powiatu, zwycięzcy półfinału wojewódzkiego z czerwcowego turnieju w Poddębicach zajęli V miejsce w ścisłym gronie klubowych drużyn naszego województwa. Z rąk marszałka i wice marszałka województwa, prezesa ŁZPR oraz jednego z najlepszych w historii polskiej piłki ręcznej Zygfryda Kuchty zawodnicy otrzymywali wartościowe nagrody. Najlepszym zawodnikiem naszej drużyny wybranym przez sędziów zawodów został Damian Marciniak. Pamiątkowa statuetka i sportowy plecak z pewnością ucieszyły bramkarza zespołu.
W skład drużyny chłopców wchodzą: Damian Marciniak, Kacper Krysztofiak, Jakub Śliwkiewicz, Mateusz Czwońda, Konrad Wojtczak, Jakub Opas, Adrian Janus, Wiktor Jakusik, Jan Treliński i Kamil Jabłoński.
Drużyna dziewcząt pierwszy raz w historii szkoły, po wcześniejszych eliminacjach również dostała się do wojewódzkiego finału, który odbył się tydzień temu w Szczawinie. Z przyczyn niezależnych dziewczęta występowały w osłabionym składzie, ale i tak zajęły wysokie VI miejsce w gronie najlepszych ekip.

 

Więcej: Brawo Szczypiorniści!

 • PDF
 • Drukuj

X Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze

17dpsdps

1 października na stadionie ZKS Włókniarz w Zgierzu odbyły się X Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze. Brało w nich udział 16 drużyn z terenu całego powiatu, które zwyciężyły w etapach gminnych zawodów. Gminę Parzęczew reprezentowały drużyny żeńska i męska  z OSP Opole i drużyna żeńska z OSP  Chociszew.
Strażacy sprawdzali swoje umiejętności rywalizując w dwóch dyscyplinach: sztafecie pożarniczej i ćwiczeniach bojowych. Wśród kobiecych drużyn tryumfowały panie z Opola, które utrzymały tytuł mistrza powiatu zdobyty podczas zawodów w 2015 r. Strażaczki ochotniczki z Chociszewa zajęły III miejsce.
Najlepszą drużyną męską okazali się strażacy ochotnicy z Lipki, detronizując mistrzów z lat ubiegłych – drużynę ze Swędowa. Drużyna OSP Opole zajęła III miejsce.
Strażacy z OSP Opole zawsze reprezentują bardzo wysoki poziom na każdych zawodach sportowo pożarniczych. Drużyna żeńska już po raz drugi zdobywa mistrzostwo powiatu i będzie reprezentować gminę i powiat na zawodach wojewódzkich, które planowane są na 2018 rok. Jest to niewątpliwie duży sukces, który pozytywnie wpływa na wizerunek Gminy Parzęczew.
Za przygotowanie drużyny odpowiedzialni są Prezes OSP Opole Marian Durski oraz Naczelnik Rafał Meresiński.

 

Więcej: X Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze

 • PDF
 • Drukuj

Komunikat ostrzegawczy nt. silnych wiatrów

W związku z wydanym przez IMGW ostrzeżeniem nr 55: silne wiatry/2 (data obowiązywania od godz. 17:00 dnia 5.10.2017 do godz. 00:00 dnia 6.10.2017) - http://www.imgw.pl/2017/10/05/komunikat-pogodowy-imgw-pib-2/ - zalecamy zapoznanie się z poniższymi zasadami postępowania w przypadku występowania silnych wiatrów.

Zasady zachowania bezpieczeństwa:

 1. Śledzić komunikaty nadawane przez lokalne i ogólnokrajowe media.
 2. Zamknąć i zabezpieczyć przed samoczynnym otwarciem okna i drzwi balkonowe. Pamiętajmy też o tym, aby zabrać z balkonów i parapetów okien wszystkie przedmioty, które mogą być porwane przez wiatr. Zabezpieczyć lub schować meble ogrodowe i inne rzeczy znajdujące się na terenie naszej posesji.
 3. Jeśli to możliwe, nie parkujmy samochodów pod konarami drzew, liniami energetycznymi, kominami, tablicami reklamowymi i w pobliżu starych budynków. Jadąc samochodem należy zachować szczególną ostrożność, szczególnie na drogach, wzdłuż których stoją drzewa i słupy. 
 4. Jak najmniej wychodzić z mieszkania. Poza budynkami dobrze jest chronić się w bezpiecznych miejscach, unikać przechodzenia pod drzewami, liniami energetycznymi, banerami reklamowymi i wzdłuż ścian starych budynków.
 5. Gdy dostrzeżemy uszkodzoną sieć energetyczną lub jakąkolwiek instalację, pod żadnym pozorem nie wolno naprawiać jej na własną rękę. Wezwać specjalistyczne pogotowie naprawcze (pogotowie energetyczne: 991).
 6. Podporządkować się zaleceniom wydawanym przez władze lokalne i kierujących akcją ratowniczą.
 7. W razie wypadku, awarii lub zdarzenia spowodowanego silnymi podmuchami wiatru informować służby: 
  1. numer alarmowy 112, 
  2. straż pożarną tel. 998, 
  3. pogotowie ratunkowe tel. 999, 
  4. pogotowie energetyczne tel. 991, 
  5. policję tel. 997.

Dodatkowo zachęcamy do zapoznania się z poradnikami dostępnymi na stronie Regionalnego Systemu Ostrzegania: https://komunikaty.tvp.pl

 • PDF
 • Drukuj

Zajęcia muzyczne w FIT

plakat_to_FIT-page0001

 • PDF
 • Drukuj

Nabór na zajęcia wokalne w FIT

ogoszenie_zajcia_wokalne_nowy_nagwek-page0001

Strona 5 z 103

Joomla SEO powered by JoomSEF