• PDF
 • Drukuj

Nagrody dla sportowców

DSC_0260

Na dzisiejszej sesji Rady Gminy Wójt Ryszard Nowakowski wręczył nagrody przyznane dla uczniów wyróżniających się osiągnięciami sportowymi. Nagrody przyznane zostały na wniosek dyrektorów szkół oraz prezesa Uczniowskiego Klubu Sportowego „Gladiator” Pawła Kurowskiego. Jak podkreśliła Dyrektor Szkoły Podstawowej w Parzęczewie Agnieszka Graczyk uczniów osiągających sukcesy sportowe jest bardzo wielu i naprawdę trudno było wybrać tą „złotą” dziesiątkę. W tym roku nagrody otrzymali: Martyna Bartczak, Partycja Czerwińska, Justyna Pawlak, Julia Wojtczak, Kacper Krysztofiak, Jakub Kurowski, Wojciech Lisowski, Damian Marciniak, Seweryn Sztekmiller i Szymon Wawrzyniak.

Więcej: Nagrody dla sportowców

 • PDF
 • Drukuj

Marszałek Województwa zaprasza!

seminarium

 • PDF
 • Drukuj

Cafe Forum zaprasza!

Osiecka_plakat-page0001

 • PDF
 • Drukuj

Bezpłatna Mamografia

 • poniedziałek, 27 listopada 2017 14:25
 • Wpisany przez Piotr Pisera

PARZCZEW

 • PDF
 • Drukuj

Defibrylator dla OSP w Parzęczewie

20171122_120637

Ochotnicza Straż Pożarna w Parzęczewie od kilku dni posiada na swoim wyposażeniu defibrylator AED Philips HeartStart FRx z kluczem pediatrycznym, dzięki któremu możliwe jest udzielenie natychmiastowej pomocy nie tylko dorosłym, ale również dzieciom i niemowlętom. Zakup w całości sfinansowany został ze środków przekazanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego w ramach zadania: „Pomoc finansowa dla jednostek samorządu terytorialnego z przeznaczeniem na dofinansowanie zadań w zakresie zakupu sprzętu służącego ochronie życia, zdrowia lub środowiska przed pożarem, klęską żywiołową lub innym miejscowym zagrożeniem dla jednostek OSP”.
Do tej pory takiego sprzętu nie było na wyposażeniu parzęczewskiej jednostki, jednak rosnąca liczba akcji ratunkowych, do których wzywani są strażacy z OSP w Parzęczewie, wpływa na zwiększenie nacisku na wyszkolenie oraz wyposażenie strażaków w sprzęt ratownictwa medycznego. Na przebiegającej przez teren gminy autostradzie A2 dochodzi często do wypadków drogowych, a uczestniczący w nich ludzie niejednokrotnie ponoszą ciężkie obrażenia. W takich sytuacjach najważniejsza jest szybkość działania. Strażacy OSP są często pierwszymi, którzy docierają na miejsce zdarzenia i podejmują czynności ratownicze, dlatego tak ważne jest, aby posiadali oni sprzęt pozwalający na wczesne rozpoczęcie resuscytacji krążeniowo-oddechowej i defibrylacji ratując tym samym życie osób najbardziej poszkodowanych.

 • PDF
 • Drukuj

"Strofy o Ojczyźnie"

konkurs_recytatorski

W sobotę 18.11.2017 r. w Pałacu Młodzieży im. Juliana Tuwima w Łodzi odbył się uroczysty jubileuszowy finał XXV Ogólnopolskiego Harcerskiego Konkursu Recytatorskiego „Strofy o Ojczyźnie”.Po  eliminacjach wojewódzkich wzięło w nim udział 58 recytatorów z całego kraju. Konkurs swoim honorowym patronatem objęli: Wojewoda Łódzki – Zbigniew Rau, Marszałek Województwa Łódzkiego – Witold Stępień oraz Prezydent Miasta Łodzi – Hanna Zdanowska. Parzęczewscy uczniowie odnieśli w nim znaczące sukcesy. W kategorii klas IV-VII szkół podstawowych Alicja Ciołkowska zajęła I miejsce, natomiast Angelika Nowakowska zdobyła wyróżnienie; w kategorii gimnazjum – II miejsce zajęła Weronika Czwońda,  miejsce III Wiktoria Bień natomiast wyróżnienie zdobyła Kamila Krawczuk. Do rywalizacji uczennice przygotowane zostały przez panie polonistki: Sylwię Gabryelczyk i Wiesławę Nowak. Gratulacje!

 • PDF
 • Drukuj

Zaczynamy pierwszy etap rewitalizacji Parzęczewa

budynek_ul._Rocha

logo

16 listopada nastąpiło przekazanie terenu pod inwestycję dotyczącą budowy sieci wodociągowej i kanalizacyjnej wraz z przyłączami oraz budowy przyłącza cieplnego do budynku komunalnego przy ul. Rocha w Parzęczewie. Inwestycja jest jednym z etapów projektu „Rewitalizacja miejscowości Parzęczew” dofinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020, która zakłada m.in. adaptację tego budynku na Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.  Ponadto w ramach projektu ”Poprawa efektywności energetycznej na terenie gminy Parzęczew” budynek ten w pierwszym półroczu 2018 roku zostanie poddany termomodernizacji.
Bieżące zadanie obejmuje wybudowanie sieci wodociągowej o długości 229,30 m. wraz z przyłączem o długości 69,60m; budowę przyłącza cieplnego o długości 237,60m od budynku kotłowni przy ul. Południowej do budynku komunalnego przy ul. Rocha oraz budowę sieci kanalizacji sanitarnej o długości 203 mb z przyłączem o długości 13mb.
Wartość prac wchodzących w zakres inwestycji to blisko 202 tys. złotych. Planowany termin zakończenia inwestycji to 22 grudnia 2017 roku.

 • PDF
 • Drukuj

Wieczór fraszek w FIT

Wieczr_fraszek

Strona 3 z 103

Joomla SEO powered by JoomSEF