Ukryj

Gmina Parzęczew

  • PDF

Występ chóru dziecięcego Prolisok z Ukrainy

  • środa, 11 czerwca 2008 10:49
  • Poprawiony środa, 11 czerwca 2008 10:49

     10 czerwca br. w budynku Centrum Odnowy Wsi w Parzęczewie wystąpił chór dziecięcy PROLISOK z Ukrainy wraz z towarzyszącym im zespołem tanecznym VIVA. Przed rozpoczęciem koncertu dzieci miały okazję zwiedzić kościół pw N.M.P i wysłuchać historii kościoła, którą przygotował dla nich ksiądz Jerzy Serwik.


W ramach podziękowania za ciepłe przyjęcie ze strony księdza, chór odśpiewał w kościele kilka pieśni pod dyrygenturą Haliny Riabokoń.

Następnie, po krótkim przygotowaniu, dzieci rozpoczęły występ w COW. Występy Chóru przeplatane były krótkimi interpretacjami piosenek oraz historiami przybliżającymi publiczności kulturę i tradycje ukraińskie. Dzieci śpiewały piosenki przygotowane wspólnie, ale zachwyciły także kilkoma występami solowymi, które szczególnie podobały się publiczności.


W repertuarze chóru znalazły się nie tylko ich rodzime piosenki, ale także kilka utworów wykonanych w języku polskim („Hej sokoły”, „Kukułeczka kuka”, piosenka o Krakowie).


Po wspaniałym występie, licznie zebrana publiczność, którą stanowili uczniowie ze szkół
w Parzęczewie i Chociszewie, obejrzała występ zespołu tanecznego, prezentującego tańce towarzyskie oraz rozrywkowe (m.in. walc, salsa, cza-cza). Warto wspomnieć, że tancerze zaprezentowali się w profesjonalnych strojach konkursowych, zmienianych kilkukrotnie podczas występu.

Publiczność bawiła się wspaniale a oba występy zakończyły się owacją na stojąco. Po zakończeniu koncertu Wójt gminy Parzęczew Ryszard Nowakowski oraz Zastępca Wójta Adam Świniuch wręczyli występującym pamiątkową figurę diabła Boruty – symbolu ziemi łęczyckiej.


Prowadząca wręczyła, w imieniu zespołu, na ręce Wójta dzwonek – symbol niezależności.


Dzień zakończył się wspólnym zwiedzaniem szkoły w Parzęczewie oraz towarzyskim meczem zespołów polsko – ukraińskich.

Urząd Gminy w Parzęczewie, ul Południowa 1, 95-045 Parzęczew
tel. 42 718-60-95, 42 718-60-57, fax 42 718-60-66, sekretariat@parzeczew.pl