Ukryj

Gmina Parzęczew

  • PDF

VII Rajd Gwieździsty

  • środa, 04 listopada 2009 13:50
  • Poprawiony środa, 04 listopada 2009 13:50

     W dniu 24 października 2009 roku już po raz siódmy odbył się na terenie Gminy Parzęczew Rajd Gwieździsty „Przepisy Ruchu Drogowego Bez Tajemnic” o Puchar Przechodni Wójta Gminy Parzęczew. Zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Parzęczewie w ramach obchodów Światowego Dnia Turystyki, który ma na celu propagowanie nie tylko prawidłowego i bezpiecznego postępowania w ruchu drogowym, ale przede wszystkim walorów turystycznych ziemi parzęczewskiej. Uczestnikami rajdu byli uczniowie ze Szkół Podstawowych z Parzęczewa, Chociszewa, Solcy Wielkiej i Ozorkowa wraz z opiekunami. Na terenie Szkoły Podstawowej im. Juliana Tuwima w Parzęczewie zorganizowano konkurencje sprawnościowe.

    Uczestnicy musieli wykazać się również wiedzą z zakresu przepisów o ruchu drogowym. Za zajęcie pierwszego miejsca Szkoła Podstawowa im. Juliana Tuwima z Parzęczewa otrzymała Puchar Przechodni Wójta Gminy Parzęczew; drugie Szkoła Podstawowa z Chociszewa; trzecie Szkoła Podstawowa ze Solcy Wielkiej; czwarte Szkoła Podstawowa z Ozorkowa. Szkoły otrzymały puchary, które ufundowała Pani Izabela Świerczyńska, właścicielka apteki w Parzęczewie. Nad bezpieczeństwem uczestników pod względem medycznym czuwała Pani Małgorzata Graczyk z Gminnego Ośrodka Zdrowia w Parzęczewie oraz w zakresie przestrzegania przepisów ruchu drogowego Starsza Posterunkowa Katarzyna Stopczyk z Posterunku Policji w Parzęczewie.
    Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz okolicznościowe odznaki – „kapsle”. Rajd zakończył się wspólnym poczęstunkiem.

Uczestnicy zapewniali że na pewno spotkają się za rok.


Urząd Gminy w Parzęczewie, ul Południowa 1, 95-045 Parzęczew
tel. 42 718-60-95, 42 718-60-57, fax 42 718-60-66, sekretariat@parzeczew.pl