Ukryj

Gmina Parzęczew

  • PDF

Rozstrzygnięcie konkursu ''Czysta zagroda - piękniejsza wieś''

  • środa, 28 listopada 2001 14:01
  • Poprawiony poniedziałek, 12 lipca 2010 15:13

W tym roku odbyła się już VII edycja konkursu ”Czysta zagroda – piękniejsza wieś”. Do rywalizacji przystąpiło 62 uczestników z terenu całej gminy Parzęczew, w tym: 48 gospodarstw rolnych, 10 nieruchomości, 2 balkony w blokach mieszkalnych i 2 szkoły.

Tradycyjnie już najsilniej reprezentowaną miejscowością była Orła, która zgłosiła aż 13 posesji. Po raz pierwszy do konkursu przyłączyły się szkoły: Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Parzęczewie. Komisja konkursowa oceniała „kandydatów” dwukrotnie: wiosną i jesienią. Poza czystością i estetyką ogródka przydomowego przy ocenie gospodarstw brany był również pod uwagę wygląd nasadzeń warzywnych, sadu, a także aspekt ekologiczny: komisja sprawdzała w jaki sposób domownicy pozbywają się śmieci oraz dokąd odprowadzają ścieki. Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się 18 października br. w Szkole Podstawowej w Parzęczewie. Nagrody dla najlepszych ufundowali: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi – 7.000 zł, Rada Gminy – 7.000 zł, Bank Spółdzielczy w Ozorkowie oraz Izba Rolnicza Województwa Łódzkiego. A oto lista nagrodzonych:

· W kategorii indywidualnych gospodarstw rolnych:
I miejsce - opryskiwacze: Bożena i Grzegorz Dąbek z Wielkiej Wsi , Marianna i Adam Kuzaniakowie z Mrożewic
II miejsce – piła spalinowa: Zbigniew Sadok z Bibianowa
III miejsce – 500 zł : Alicja i Radwańscy z Opola , Krystyna i Zdzisław Śnieg z Janowa

· W kategorii nieruchomości:
I miejsce – 500 zł : Alicja Klekowiecka z Parzęczewa
II miejsce – 400 zł : Maria Kulesza z Chociszewa

Szkoła Podstawowa w Parzęczewie - kosiarka do trawy
Gimnazjum w Parzęczewie – kosiarka do trawy

Ponadto wszyscy pozostali uczestnicy konkursu otrzymali bony o wartości 60 zł do zrealizowania w sklepach w Parzęczewie. Całą uroczystość uświetnił obiad oraz występy kapeli ludowej ”Parzęczewiacy” i zespołu śpiewaczego działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Parzeczewie. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu już za rok.

Urząd Gminy w Parzęczewie, ul Południowa 1, 95-045 Parzęczew
tel. 42 718-60-95, 42 718-60-57, fax 42 718-60-66, sekretariat@parzeczew.pl