Ukryj

Gmina Parzęczew

  • PDF

Dzień dziecka w Parzęczewie

  • czwartek, 09 marca 2006 12:18
  • Poprawiony czwartek, 09 marca 2006 12:18

Obchody Dnia Dziecka po raz kolejny przebiegły w Parzęczewie pod znakiem sportu. 1 czerwca był bowiem jednocześnie dniem, na który zaplanowano Ogólnopolski Turniej Miast i Gmin.

W roku ubiegłym oraz obecnym, Gmina Parzęczew została jednym z laureatów turnieju. Tym razem również wzięliśmy udział w turnieju i zajęliśmy trzecie miejsce w klasyfikacji ogólnej. Podczas turnieju odbyło się mnóstwo konkurencji sportowo-rekreacyjnych w trzech ośrodkach sportowych: Parzęczew, Leźnica Wielka, Chociszew. Wzięła w nich udział większość uczniów, zarówno z obydwu podstawówek: Parzęczewa i Chociszewa, jak i z parzęczewskiego gimnazjum.
W Parzęczewie dzieci rywalizowały w następujących konkurencjach: dwa ognie, slalom z piłkami, przeciąganie liny, skoki na skakance, wyścigi w workach, wyścigi z przenoszeniem piłki, wyścigi z przenoszeniem szklanki wody, mecze piłki nożnej chłopców i dziewcząt, rzut piłeczką palantową, skok w dal z rozbiegu, biegi na dystansach od 60 do 3000 m, turniej piłki siatkowej dwójkami.
Dodatkową atrakcją dla dzieci był poczęstunek w szkole podstawowej zorganizowany wspólnie przez PKPS i Radę Rodziców z podstawówki. Na szwedzkim stole znalazło się mnóstwo słodyczy, a najmłodsze dzieci zostały dodatkowo obdarowane zabawkami. Zwieńczeniem atrakcji szkolnych był występ Teatru ARLEKIN z Łodzi w przedstawieniu “Tymoteusz wśród kwiatów”.
Na obiektach w Leźnicy Wielkiej odbyły się: turniej piłki siatkowej plażowej, wyścigi na rowerach wodnych, turnieje piłki nożnej chłopców i dziewcząt, blok rekreacyjny, trójbój, biegi na orientacje.
Na obiektach w Chociszewie odbyły się: rzut piłką lekarską, skok w dal z miejsca, skoki przez skakankę, tenis stołowy, unihokej, dwa ognie, przeciąganie liny, wyścigi w workach.
Nad przebiegiem zawodów czuwali nauczyciele w-fu. Koordynatorem całej imprezy był Prezes LKS Orzeł Parzęczew Kazimierz Kurtasiński. Zaszczycili nas także swoją obecnością: Prezes Rady Wojewódzkiej Zrzeszenia LZS - Marek Mazur oraz przedstawiciel Rady LZS - Wojciech Świątek. Byli także goście z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi - Dyrektor Departamentu Kultury, Edukacji i Sportu Hieronim Hubar i Naczelnik Wydziału Kultury, Edukacji i Sportu Marek Woźniacki.
Po zakończeniu konkurencji sportowych dzieci zgromadziły się przy ognisku, gdzie piekły kiełbaski, i co tu dużo mówić zwyczajnie grzały się w ten niestety zimny, czerwcowy dzień. Nie mogło oczywiście zabraknąć także strawy dla ducha. Referat Kultury przygotował część artystyczną w wykonaniu swoich podopiecznych. Młodzież, słuchając znanych piosenek, bawiła się świetnie, zagrzewana do zabawy przez swoich nauczycieli.
Mimo więc niesprzyjającej pogody nasze dzieci spędziły swoje święto aktywnie i w dobrych humorach.

Renata Nolbrzak

Urząd Gminy w Parzęczewie, ul Południowa 1, 95-045 Parzęczew
tel. 42 718-60-95, 42 718-60-57, fax 42 718-60-66, sekretariat@parzeczew.pl