Ukryj

Gmina Parzęczew

  • PDF

DZIEŃ DZIECKA W PARZĘCZEWIE

  • czwartek, 21 listopada 2002 19:37
  • Poprawiony czwartek, 21 listopada 2002 19:37

Poniedziałek – 3 czerwca był pewnie dla dzieci z gminy Parzęczew, jedynym w roku poniedziałkiem, w który z takim zapałem przyszły do szkoły.

I miały ku temu powody. Na ten dzień wyznaczono bowiem gminne obchody Dnia Dziecka – obchody, których program był niezwykle atrakcyjny. Do udziału w nich zaproszono dzieci ze szkół podstawowych w Parzęczewie, Chociszewie i Parądzicach oraz gimnazjalistów z Parądzic i Parzęczewa.

O godz. 11.00 wszystkie dzieci zjadły obiad w szkolnej stołówce.

Następnie przeszły na stadion, gdzie Michał Kwiatkowski – prezenter Radia "Classic", prowadzący imprezę, zapowiedział występ teatru dziecięcego KORALIK, działającego przy Klubie Garnizonowym w Leźnicy Wielkiej. Spektakl, który wyreżyserowała p. Danuta Wolna nosił tytuł „Miś Bąbelek u rozbójników”. Dzieci biorące udział w przedstawieniu były naprawdę świetnie przygotowane, zadbano także o scenografię i piękne kostiumy.

Około godziny później rozpoczął się turniej „Wyścig po zdrowie”, w którym konkurowały dwa gimnazja: z Parzęczewa i Parądzic. Część sprawnościową, obejmującą biegi przełajowe i tor przeszkód wygrało Gimnazjum w Parzęczewie. Jeśli chodzi natomiast o wiedzę dotyczącą odżywiania i zdrowego trybu życia, której dotyczyły pytania testu, stanowiącego drugą część „Wyścigu po zdrowie”, lepsi okazali się uczniowie z Parądzic.

Po zakończeniu zmagań konkursowych, wręczeniu medali i nagród, nadszedł moment, na który dzieci (i nie tylko), chyba najbardziej czekały. Rozpoczął się mianowicie koncert Majki Jeżowskiej. Blisko dwie godziny gwiazda nie tylko śpiewała, ale i bawiła się z dziećmi. Wspaniały kontakt z publicznością sprawił, że dzieciaki były naprawdę zachwycone.

Dużą atrakcją okazało się także „wesołe miasteczko”, z którego dzieci mogły korzystać nieodpłatnie. Imprezę zakończył mecz rozegrany między drużynami: „Orzeł” Parzęczew i „HAS” Wartkowice, w którym drużyna gospodarzy wygrała 2 : 1.

Całej imprezie towarzyszył blok rekreacyjno – sportowy, który po raz kolejny poprowadzili w Parzęczewie przedstawiciele Rady Wojewódzkiej Zrzeszenia LZS z Łodzi. Dzieci dostawały drobne upominki za udział w poszczególnych konkurencjach, a najlepszym wręczano prezenty na scenie.

Zapewnienie tylu atrakcji możliwe było między innymi dzięki sponsorom, których udało się przekonać do zaangażowania się w przygotowanie imprezy. Byli to: "Agrochemia" S.A., Provident Polska S.A., Zakład Instalacji Sanitarnych i c.o. - Jacek Jańczyk oraz Suprmarket OBI. Podsumowując, można śmiało stwierdzić, że cel, jaki postawili sobie organizatorzy został osiągnięty – dzieci bawiły się znakomicie!

Renata Nolbrzak

Urząd Gminy w Parzęczewie, ul Południowa 1, 95-045 Parzęczew
tel. 42 718-60-95, 42 718-60-57, fax 42 718-60-66, sekretariat@parzeczew.pl