Ukryj

Gmina Parzęczew

 • PDF
 • Drukuj

Zdjęcia z rajdu rowerowego "Poznajmy Naszą Gminę"

Kapitał Ludzki EFS

W dniu 24 lipca 2010r. odbył się rajd rowerowy "Poznajmy Naszą Gminę".
Rajd zorganizowany został w ramach projektu pt. "Integracja mieszkańców sołectw Chociszew i Mikołajew" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

 

Więcej: Zdjęcia z rajdu rowerowego "Poznajmy Naszą Gminę"

 • PDF
 • Drukuj

Zakończenie roku szkolnego w Punkcie Przedszkolnym w Chociszewie

Kapitał Ludzki EFS

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości zakończenia roku szkolnego w Punkcie Przedszkolnym w Chociszewie.

Więcej: Zakończenie roku szkolnego w Punkcie Przedszkolnym w Chociszewie

 • PDF
 • Drukuj

Zmiana godzin pracy Urzędu Gminy w dniach 22 i 23 lipca

Informujemy, iż w dniach 22 i 23 lipca br. Urząd Gminy w Parzęczewie będzie czynny w godzinach 7:00 - 14:00.

 • PDF
 • Drukuj

Zapowiedź spotkania teatralnego "GRAAL"

Kapitał Ludzki EFS

Wójt Gminy Parzęczew zaprasza najmłodszych mieszkańców osiedla w Leźnicy Wielkiej na Spektakl teatralny „Graal” połączony z blokiem konkursów dla dzieci i pokazem baniek mydlanych w dniu 23 lipca 2010r. o godz. 15.00.
Wykonawcą imprezy artystycznej jest Krakowski Teatr Uliczny „Scena Kalejdoskop” - http://www.scenakalejdoskop.krakow.pl.

Impreza realizowana jest w ramach projektu „Integracja i aktywizacja mieszkańców Leźnicy Wielkiej – Osiedle” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 • PDF
 • Drukuj

Konkurs muzyczny "20 lat minęło"

Kapitał Ludzki EFS

Regulamin konkursu „20 lat minęło...”

 

 1. Organizatorem konkursu „20 lat minęło...” jest Forum Inicjatyw Twórczych w Parzęczewie.
 2. Konkurs organizowany jest w ramach projektu pn. „Festyn integracyjny: Muzyka łączy pokolenia” dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
 3. Uczestnikami konkursu mogą być młodzieżowe, amatorskie zespoły muzyczne działające przy ośrodkach kultury z terenu powiatu zgierskiego.
 4. Celem konkursu jest stworzenie propozycji atrakcyjnej formy edukacji społeczno – historycznej, a także wskazanie integracyjnej roli muzyki i jej ponadczasowości.
 5. Konkurs dotyczy wykonania utworów rockowych popularnych w latach 70. i 80. z repertuaru zespołów, które były popularne wówczas i w dalszym ciągu funkcjonują na polskim rynku muzycznym, takich jak: Kult, Lady Pank, Lombard, Perfect (zespoły wymieniono przykładowo).
 6. Podstawą do wzięcia w nim udziału jest przesłanie czytelnie wypełnionej karty uczestnictwa w nieprzekraczalnym terminie do 27.07.2010r. na adres: Forum Inicjatyw Twórczych, ul. Ozorkowska 3, 95-045 Parzęczew lub drogą elektroniczną na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
 7. Warunkiem uczestnictwa jest zgłoszenie do konkursu dwóch wybranych utworów muzycznych spójnych z tematem konkursu.
 8. Zespoły zobowiązane są do zgłoszenia wszelkich potrzeb technicznych co najmniej 7 dni przed występem.
 9. Prezentacje konkursowe będą miały charakter otwarty dla publiczności.
 10. Prezentacja zespołów i rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się dn. 30.07.2010r. w sali widowiskowej Forum Inicjatyw Twórczych w Parzęczewie
 11. Laureaci zostaną wyłonieni na podstawie opinii jury, w skład którego wchodzić będą dyplomowani muzycy.
 12. Jury wyłoni trzech laureatów konkursu, którzy zaprezentują się w szerszym wymiarze podczas festynu integracyjnego dn. 15.08.2010r. (zwrot kosztów dojazdu)
 13. Laureaci otrzymają nagrody pieniężne.
  Odpowiednio:
  1. za zajęcie 1 miejsca – 1000 zł
  2. za zajęcie 2 miejsca – 500 zł
  3. za zajęcie 3 miejsca – 300 zł
 14. Nadesłanie zgłoszenia oznacza akceptację warunków konkursu i regulaminu.
Zapraszamy do udziału w konkursie

 • PDF
 • Drukuj

EDUPLUS. WIEDZA TO SAME PLUSY

Od września 2009 roku do lutego 2011 roku Fundacja Uniwersytetu Łódzkiego realizuje na terenie województwa łódzkiego projekt pt. „Rozwój indywidualny poprzez kształcenie ustawiczne, kampania informacyjno-promocyjna”. Inicjatywa ta realizuje cele Działania 9.3 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki – Upowszechnienie formalnego kształcenia ustawicznego i współfinansowana jest przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Głównym celem projektu jest promocja idei kształcenia ustawicznego wśród dorosłych mieszkańców województwa, a także instytucji rynku pracy oraz pracodawców, co w konsekwencji umożliwia zacieśnianie kontaktów pomiędzy przedstawicielami różnych środowisk zaangażowanych w proces edukacji permanentnej. Realizowane w ramach projektu działania zapewniają podnoszenie poziomu wiedzy mieszkańców województwa łódzkiego nt. korzyści płynących z kształcenia ustawicznego i możliwości kształcenia formalnego związanego z podnoszeniem kwalifikacji ogólnych i zawodowych. Zintensyfikowane działania informacyjne wpływają na wyrównywanie szans edukacyjnych osób dorosłych, co z kolei sprzyja poprawie ogólnej ich sytuacji na rynku pracy.

 

Więcej: EDUPLUS. WIEDZA TO SAME PLUSY

Strona 103 z 103

Urząd Gminy w Parzęczewie, ul Południowa 1, 95-045 Parzęczew
tel. 42 718-60-95, 42 718-60-57, fax 42 718-60-66, sekretariat@parzeczew.pl